Galite rinktis iš ivairių kavos aparato remonto ir priežiūros meistrų. Norėdami priimdami gerą sprendimą sužinokite daugiau apie kainas, priežiūrą, valymą ir gedimų šalinimą. Be to, pateikiame keletą patarimų, kaip sutaisyti kavos aparato pačiam. Nors nepriklausomai nuo modelio, visada rekomenduojame kreiptis į profesionalus kavos aparatų remonto srityje.

Išlaidos

Jei jūsų espreso kavos aparatas staiga sugedo, tikriausiai svarstote, kiek kainuos jo remontas. Kavos aparato remontas gali būti brangus, net jei tai tik paprasta problema, pavyzdžiui, kalkių nuosėdos ant srauto ribotuvo. Tačiau tai taip pat yra palyginti nesudėtingas sprendimas. Nors gali ir tekti išleisti iki 100 Eur valdymo plokštei.

Aparato valymas yra vienas iš geriausių būdų prailginti jos tarnavimo laiką ir sumažinti techninės priežiūros išlaidas. Priklausomai nuo modelio ir prekės ženklo, gali tekti susudaryti valymo grafiką ir naudoti specialias valymo priemones. Galite paprašyti tiekėjo patarimų, kokius valymo planus ir produktus naudoti skirtingų tipų kavos aparatams. Be to, kai kurie tiekėjai siūlo kavos aparatų garantinį aptarnavimą. Jei įmanoma, dalį priežiūros darbų atlikite patys – taip sutaupysite pinigų.

Prevencinė priežiūra

Pastovi prevencinė priežiūra gali išgelbėti kavos aparatą nuo brangiai kainuojančių gedimų. Reguliari techninė priežiūra gali pailginti kavos aparato tarnavimo laiką, pagerinti jo veikimą ir užkirsti kelią brangiai kainuojančioms detalėms. Atlikdami tinkamą profilaktinę priežiūrą galite užtikrinti, kad jūsų kavos aparatas ilgus metus bus geriausios būklės. Skaitykite toliau ir sužinokite, kodėl profilaktinė priežiūra tokia svarbi kavos aparatams. Ilgainiui patys sau padėkosite! Ir, beje, tai ne tik jūsų įrangos eksploatavimo trukmės prailginimas.

Nesvarbu, ar renkatės filtruotą vandenį, ar vandenį iš čiaupo, kavos aparato vandenyje yra mineralų ir druskų. Šie mineralai suteikia kavai skonį, tačiau juos taip pat reikia reguliariai prižiūrėti, kad nesikauptų apnašos. Reguliariai atliekant techninę priežiūrą paaiškės, kurias dalis reikia remontuoti ar keisti, ir bus išvengta brangiai kainuojančių gedimų ateityje. Tai susiję ne tik su kava, bet ir su jūsų saugumu. Reguliari priežiūra taip pat užtikrins, kad kavos aparatas veiktų maksimaliai efektyviai.

Valymas

Reguliarus cheminis ir mechaninis valymas yra esminė visiškai automatinio kavos aparato priežiūros dalis. Reguliarus mechaninis valymas prailgina kavos aparato tarnavimo laiką. Dėl mineralinių medžiagų turinčio vandens gali kalkėti garų rezervuaras. Kad to išvengtumėte, kas šešis mėnesius ištuštinkite garų rezervuarą. Jei neturite jokios informacijos, galite kreiptis į miesto administraciją ir paprašyti pagalbos. Valydami portafiltro krepšelį plovikliu, galite pašalinti susikaupusius kavos tirščius.

Valydami kavos aparato išleidimo išorę, turėtumėte nuo paviršiaus pašalinti bet kokius trupinius ar kitas daleles. Jei reikia, dėmėms pašalinti naudokite nailoninį šepetėlį. Jei valymo tirpalas nepadeda, galite naudoti atskiestą stiklo valiklį. Grįžtamasis plovimas yra dar vienas svarbus veiksmas, kurį turėtumėte atlikti norėdami palaikyti kavos aparato veikimą. Kad kavos skonis ir kokybė būtų geriausi, kavos aparatą turėtumėte kasdien praplauti atgal. Idealiu atveju atgalinis plovimas turėtų būti atliekamas trimis etapais. Tradicinių svirtinių kavos aparatų atgalinio plovimo gali nereikėti.

Gedimų šalinimas

Jei esate specializuotos kavos profesionalas, žinote, kad kavos aparatai yra labai svarbūs jūsų verslui. Be tinkamai veikiančio kavos aparato negalėsite aptarnauti klientų. Kad išvengtumėte brangiai kainuojančių prastovų, geriausia investuoti į įprastą techninę priežiūrą. Laimei, yra keletas paprastų kavos aparatų problemų sprendimo būdų. Toliau išvardytos kelios dažniausiai pasitaikančios problemos ir patarimai, kaip šalinti kavos aparato problemas.

Dažniausia problema, su kuria susiduriama espreso kavos aparatuose, yra kalkių nuosėdų kaupimasis filtre. Dėl kalkių nuosėdų gali sugesti grupės galvutės. Paprastas šios problemos sprendimas – išvalyti jį. Norėdami pašalinti kalkių nuosėdas, tiesiog išplaukite visą sistemą ir pripilkite šviežio vandens. Priešingu atveju gali tekti kviesti techniką, kad šis išspręstų problemą. Nors galite pabandyti išvalyti aparatą patys, geriausia kreiptis į vietinę remonto įmonę. Rekomenduojame dėl kavos aparato remonto Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje kreiptis į Elmeistrai.