Kompiuteris yra labai svarbus jūsų gyvenimo įrankis. Jis padeda palaikyti ryšį su pasauliu, atlikti darbus ir dar daugiau. Todėl svarbu juo rūpintis ir žinoti, kaip tinkamai juo naudotis. Šiame tinklaraščio įraše aptarsime 10 patarimų, kurie padės jums maksimaliai išnaudoti kompiuterio galimybes!

  1. Palaikykite kompiuterį švarų – laikui bėgant ant kompiuterio išorės ir ventiliacijos zonų viduje gali kauptis dulkės ir kitos šiukšlės. Reguliarus valymas padės išlaikyti sklandų kompiuterio veikimą ir užtikrins, kad jo komponentai tarnautų ilgiau.
  2. Naudokite antivirusinę programinę įrangą – Šiandien virusai kelia realią grėsmę kompiuteriams, todėl būtinai įsidiekite antivirusinę programinę įrangą ir nuolat ją atnaujinkite. Tai padės apsaugoti kompiuterį nuo virusų ir kitų kenkėjiškų programų.
  3. Reguliariai kurkite atsargines duomenų kopijas – Svarbu reguliariai kurti atsargines duomenų kopijas, jei kompiuteriui kas nors atsitiktų, pavyzdžiui, sugestų kietasis diskas arba jį užpultų virusas. Taip galėsite greitai ir lengvai atkurti duomenis.
  4. Atnaujinkite programinę įrangą – Programinės įrangos atnaujinimuose paprastai pateikiami klaidų ištaisymai ir saugumo pataisymai, kurie yra svarbūs jūsų kompiuterio būklei. Būtinai atnaujinkite visas programas, kad ateityje išvengtumėte galimų problemų.
  5. Naudokite viršįtampių apsaugas – viršįtampių apsaugos priemonės padeda apsaugoti kompiuterį nuo elektros energijos šuolių, kurie gali kilti audrų ar kitų elektros energijos tiekimo sutrikimų metu.
  6. Atjunkite nenaudojamus įrenginius – USB ir „Firewire” prievadai naudoja energiją net tada, kai jie nenaudojami, todėl būtinai atjunkite visus nenaudojamus įrenginius. Tai padės taupyti energiją ir prailgins kompiuterio tarnavimo laiką.
  7. Venkite perkrauti kompiuterį – Nesistenkite vienu metu atlikti per daug darbų. Per daug fone veikiančių programų gali sulėtinti kompiuterio darbą ir net sukelti jo gedimą.
  8. Reguliarus išjungimas – Kas kelias dienas išjungdami kompiuterį padėsite išlaikyti sklandų jo veikimą. Taip suteiksite sistemai galimybę pailsėti ir išvalyti nenaudojamą atmintį.
  9. Venkite keisti aparatinę įrangą – Jei tikrai nežinote, ką darote, geriau venkite esminių kompiuterio aparatinės įrangos pakeitimų. Tai gali sukelti rimtų problemų, jei tai daroma neteisingai.
  10. Jei reikia, kreipkitės profesionalios pagalbos – Jei kompiuteryje kas nors negerai ir nesijaučiate patogiai šalindami problemas patys, geriausia kreiptis profesionalios pagalbos. Tai gali kainuoti šiek tiek brangiau, tačiau ilgainiui bus verta.

Tai tik keletas patarimų, kurie gali padėti užtikrinti sklandų ir saugų kompiuterio veikimą. Norint mėgautis skaitmeniniu gyvenimu, labai svarbu tinkamai prižiūrėti kompiuterį. Taigi būtinai laikykitės šių pagrindinių patarimų ir palaikykite savo kompiuterį geriausios būklės!