ismanieji irenginiai

Be daugybės išmaniųjų prietaisų privalumų, yra ir neigiamų padarinių. Kad išmanieji prietaisai tinkamai veiktų, reikia daug techninių žinių. Tai gali kelti problemų vyresnio amžiaus žmonėms, kurie yra mažiau technologiškai išprusę. Dėl to išmanieji prietaisai gali būti pažeidžiami įsilaužimo ir sekimo. Dėl šios priežasties juos paprastai geriausiai tinka naudoti žmonėms, kurie gali jais naudotis be jokių sunkumų. Jei nesate tikri, ar išmanieji prietaisai yra skirti jums, štai keletas dalykų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti.

Kai kurie populiariausi daiktų interneto įrenginiai yra prijungti prie interneto. Šie prietaisai leidžia naudotojams nuotoliniu būdu valdyti tam tikrus patalpos aspektus, pavyzdžiui, temperatūrą. Jie taip pat siūlo automatizavimo parinktis, pavyzdžiui, nustatyti garsumą ir išjungti garsą, kai kambarys tuščias. Šie prietaisai turi ir kitų funkcijų, pavyzdžiui, namų apsaugos kameros, išmanieji anglies monoksido detektoriai ir prie interneto prijungtos priešgaisrinės signalizacijos. Taip pat yra daugybė kitų daiktų interneto prietaisų, kurie gali padėti kasdieniame gyvenime, pavyzdžiui, išmanieji termostatai, galintys automatiškai reguliuoti temperatūrą namuose.

Išmanieji prietaisai taip pat pasirodė naudingi kovojant su nusikalstamumu. Automatinės priešgaisrinės ir apsaugos sistemos gali padėti valdžios institucijoms sugauti įsilaužėlius. Be to, kad išmanieji namų įrenginiai yra patogūs, jie taip pat palengvina darbą valdžios šnipams. Kadangi juose galima saugoti duomenis internete, jie taip pat gali padėti stebėti įtartiną veiklą. Dėl išmaniųjų prietaisų naudos ir žalos dažnai diskutuojama, tačiau nauda nusveria trūkumus. Jei abejojate dėl jų naudingumo, skaitykite toliau!

Dar vienas neigiamas išmaniųjų prietaisų poveikis – kaina. Įsigyjant išmanųjį termostatą, priklausomai nuo prekės ženklo, jo kaina gali siekti iki 300 Eur. Palyginimui, išmanusis durų skambutis gali kainuoti apie 200 Eur. Jei nerimaujate dėl privatumo ir saugumo, rinkitės pigesnį išmanųjį namų įrenginį. Galite net pasirinkti, kad išmanusis durų skambutis būtų įrengtas siekiant didesnio saugumo. Išmanusis namas gali būti puikus jūsų namų papildymas, tačiau tai taip pat yra didelės išlaidos.

Kai kurie išmaniųjų namų įrenginiai yra brangūs, o kad tinkamai veiktų, jiems reikalingas spartus interneto ryšys. Neturėdami sparčiojo ryšio, negalėsite nuotoliniu būdu valdyti visų savo išmaniųjų namų įrenginių. Jei nesate tikri, ar galite sau leisti įsirengti išmaniųjų namų prietaisus, apsvarstykite, koks yra jūsų biudžetas, ir apsvarstykite riziką. Atminkite, kad išmaniųjų prietaisų nauda ir rizika yra neatsiejama. Norėsite pasverti šiuos klausimus tarpusavyje.

Vienas iš išmaniųjų namų privalumų yra tas, kad jie gali pakeisti pagyvenusio žmogaus pagalbą. Jie gali priminti pagyvenusiems žmonėms išgerti vaistus, iškviesti pagalbą nukritus ar išjungti orkaitę. Kita vertus, išmanieji namai nėra apsaugoti nuo įsilaužimo ir į juos gali įsilaužti įsilaužėlis. Nenorite rizikuoti, kad jūsų namai taptų įsilaužėlių rojumi.