Naujienos

2011-12-22 Naujienos

Paskutinis 2011 metų asociacijos susirinkimas.

Gruodžio 16 dieną įvyko paskutinis 2011 metų asociacijos susirinkimas. Susirinkime dalyvavo didžioji dauguma asociacijos narių.

2011-11-23 Naujienos

17-21 spalio 2011 Tarptautinis Simpoziumas

Šių metų spalio 17-21 d. ISHS ir IPS surengė simpoziumą “Auginimo terpė, Kompostavimas ir Substrato Analizė“. Simpoziume dalyvavo įvairių šalių universitetų mokslininkai, tarptautinių organizacijų, durpių substratus bei kompostą gaminančių kompanijų atstovai.

2011-10-04 Naujienos

Bendra konferencija su koncernu „Achemos Grupė“

Koncerno „Achemos grupė“ iniciatyva jų patalpose 2011 m. rugsėjo 21 dieną įvyko konferencija tema “Durpių gamyba, perdirbimas, ir panaudojimas” Konferencijoje dalyvavo durpių įmonių asociacijos nariai, durpių bendrovių vadovai ir savininkai, Achemos grupės atstovai, geologijos tarnybos atstovai.

Baltijos šalių durpių gamintojų forumas 2011

2011-10-04 Naujienos

Baltijos šalių durpių gamintojų forumas 2011

2011 metų  rugsėjo 14 – 16 dienomis įvyko vienuoliktasis Baltijos šalių durpių gamintojų forumas Rygoje, Latvija.

Forumo tema buvo: išeksploatuotų durpynų atstatymo priemonės ir metodai.

Dr. Norbert Siebels, EPAGMA pirmininkas

2011-04-21 Naujienos

Dr. Norbert Siebels, EPAGMA pirmininkas

Dr. Norbert Siebels, "Klasmann-Deilmann GmbH" generalinis direktorius, buvo išrinktas "Europos durpių ir auginimo terpės asociacijos" (EPAGMA) pirmininku. Briuselyje įsikūrusioje asociacijoje, kuri atstovauja Europos durpių ir auginimo terpės pramonę, išrinktas dr. Siebels perėmė vadovavimą iš p. Matti Hilli, Suomijos kompanijos "Vapo Oy" valdybos pirmininko.

2011-04-13 Naujienos

Durpynų tvarkymo strategija

Atsakingo durpynų tvarkymo strategija yra skirta visiems, kurie atsakingi už durpynų tvarkymą arba dalyvauja šiuose procesuose. Tarptautinės durpininkų draugijos  (International Peat Society) iniciatyva buvo atlikta įdomi ir vertinga durpynų tausojimo studiją.Biologinės įvairovės išsaugojimas yra svarbus visame pasaulyje. Lietuvoje panašų projektą atlieka gamtos paveldo fondas, finansuojamas Jungtinių tautų vystymo programų, pasaulio aplinkos fondo ir Lietuvos aplinkos ministerijos.

2011-04-13 Naujienos

Mokesčio už valstybinius gamtinius išteklius padidinimo įtaka Lietuvos durpių pramonei ir valstybės mokesčių surinkimui

Šiame dokumente pateikta VšĮ "Ekonominių tyrimų centras" atlikta numatomo mokesčio už valstybinius gamtinius išteklius padidinimo įtaka Lietuvos durpių pramonei ir valstybės mokesčių surinkimui. Analizė atlikta durpių įmonių asociacijos "Lietuviškos durpės" užsakymu, vadovaujantis LR statistikos departamento, Lietuvos geologijos tarnybos ir durpių įmonių asociacijos, bei reprezetatyvios durpių įmonių apklausos duomenimis.

Asociacijos “Lietuviškos durpės“ ataskaitinis – rinkiminis susirinkimas

2011-03-25 Naujienos

Asociacijos “Lietuviškos durpės“ ataskaitinis – rinkiminis susirinkimas

2011 metų kovo 18 dieną įvyko Lietuvos durpių įmonių asociacijos „Lietuviškos durpės“ ataskaitinis – rinkiminis susirinkimas.

2011-02-23 Naujienos

2010 metų nauji nariai

2010 metais asociacijos gretas papildė du nauji nariai, tai UAB “Lematec” ir solidi, savo veiklą 81-us metus skaičiuojanti Olandijos kompanija Slootweg machinefabriek, kuri gamina įvairios paskirties durpių gamybos įrengimus.

2011-02-22 Naujienos

2010 Rėkyvos monitoringo programa

Jau keliasdešimt metų dėl spartaus Rėkyvos ežero seklėjimo labiausiai kaltinamas šalia esantis Rėkyvos durpynas, kurį šiandien eksploatuoja  AB „Rėkyva“.  Tačiau būtina atkreipti dėmesį, kad moksliniais tyrimais neįrodyta, jog būtent durpynas labiausiai įtakoja ežero seklėjimą.
Ekspertų  grupei  vadovavęs  dr. Aušrys  Balevičius teigė, kad šiandien matomas Rėkyvos ežero ir aplink jį esančių Rėkyvos, Piktmiškio, Lieporių ir pelkynų kompleksas yra per tūkstančius metų natūraliai užpelkėjusio didžiulio priešistorinio ežero liekanos.  Jo teigimu,  Šiauliai šiandien turi seną, seklų, užpelkėjusį ir uždurpėjusį  ežerą, kurio senėjimo procesus spartina didžiulis ežero.

Įdomūs faktai:

  • iš tamsių susiskaidžiusių durpių yra gaminama aktyvuota anglis, kuri naudojama skysčių, dujų bei brangiujų metalų filtravimui nuo teršalų, tai yra, ir maisto ir geriamo vandens ir vaistų pramonėje.
  • Mūsų senoliai, ypač vaikams, apsinuodijusiems maistu, duodavo suvalgyti medžio anglies, nes jau tada pastebejo, kad anglis mažina apsinuodijimo pasekmes.
  • Lietuvoje nuo senų laikų durpės buvo naudojamos kurui. Yra duomenų, kad dar 19 a. pradžioje ten, kur stigo miškų, buvo kasamos ir kurui naudojamos durpės.
Asociacijos nariai / Durpių gamyba ir perdirbimas

Rėkyva

Pagrindinė bendrovės veikla yra durpių gavyba, perdirbimas ir prekyba.

Klasmann-Deilmann Gedrimai

Pagrindinė bendrovės veikla yra durpių gavyba.

Klasmann-Deilmann Laukėsa

Pagrindinė Bendrovės veikla yra durpių gavyba ir  perdirbimas.

Patyrio samana

Pagrindinė bendrovės veikla yra durpių gavyba, pardavimas, transporto paslaugos.

Dr. Romas Pakalnis

Pagrindinė veikla - aplinkosauginiai moksliniai tyrimai.

Sprendimas: Creative Partner