2016-09-22 Naujienos

Klasmann-Deilmann perima Baltijos šalyse pirmaujantį biomasės gamintoją

Klasmann-Deilmann perima Baltijos šalyse pirmaujantį biomasės gamintoją

Klasmann-Deilmann įmonių grupė, kurios būstinė yra Geeste, plečia savo veiklą atsinaujinančios energetikos šaltinių srityje. Nuo 2016 m. rugpjūčio 18 d. ji įsigyja Latvijoje esančias įmones SIA AJ Energy, SIA PA Energy ir SIA BNP, kurios, kaip viena įmonių grupė, specializuojasi biomasės prekyboje. Įgyvendinti šį svarbų įsigijimą padėjo KPMG Baltics Rygoje.

Minėtos trys įmonės priskiriamos prie pirmaujančių ir sėkmingiausiai dirbančių biomasės tiekėjų Latvijoje, kur iš biomasės pagaminama vis daugiau elektros energijos ir šilumos. Įmonės AJ Energy, PA Energy ir BNP palaiko ilgamečius ryšius su didžiaisiais smulkintos medienos gamintojais, taip pat su svarbiausiais pirkėjais tokiuose segmentuose kaip šilumos ir elektros energijos gamyba. „Šios trys įmonės puikiai dera prie mūsų veiklos atsinaujinančios energetikos srityje“, pabrėžia Norbert Siebels ir Moritz Böcking, Klasmann-Deilmann įmonių grupės vadovai. „Mes užsitikriname tiesioginę prieigą prie biomasės rinkos Latvijoje.“

Strateginė Klasmann-Deilmann kryptis iki 2025 metų numato ženklią verslo plėtrą atsinaujinančių energijos šaltinių srityje. Iki 2020 metų planuojama svariai didinti pajamas iš atsinaujinančių energijos šaltinių gamybos ir prekybos sričių. „Svarbiausias mūsų veiklos baras šioje naujoje srityje bus Baltijos šalyse“, paaiškina Siebels. „2017 metais planuojame pasiekti apie 7,0 mln. eurų konsoliduotą apyvartą, turėdami apie 15 darbuotojų savo naujose dukterinėse bendrovėse. Tiek mūsų svarbiausiame versle, tiek logistikos grandyje ir administracijos srityje, sieksime sinergijos su kitomis mūsų dukterinėmis bendrovėmis Latvijoje ir Lietuvoje.“ Jam antrina Böcking: „Biomasės poreikis energetikos reikmėms didėja ir, palyginti su Vokietija, čia bendrosios ekonominės sąlygos tvarioms energetikos koncepcijoms yra gerokai palankesnės. Įsigiję šias įmones mes savo naujoje veiklos srityje žengiame didelį žingsnį į priekį.“

Dar 2009 metais Klasmann-Deilmann pradėjo vystyti atsinaujinančios energetikos sritį. Šiai dienai įmonė valdo apie 3000 ha greitos rotacijos augalų plantacijų. Derlius iš greitos rotacijos augalų plantacijų nuimamas vidutiniškai kas tris - keturis metus. Medienos žaliava iš greitos rotacijos plantacijų toliau perdirbama ir naudojama biomasės jėgainėse elektros ir šilumos gamybai. Aplinkai žalos nedarantis energijos šaltinių, gaunamų iš greitai augančių augalų plantacijų, klimato balansas, viena vertus, atsiranda dėl iškastinio kuro nenaudojimo, kita vertus, dėl visiškai kitokios, klimatui poveikio nedarančios, augimo ir naudojimo apytakos.

Įdomūs faktai:

  • iš tamsių susiskaidžiusių durpių yra gaminama aktyvuota anglis, kuri naudojama skysčių, dujų bei brangiujų metalų filtravimui nuo teršalų, tai yra, ir maisto ir geriamo vandens ir vaistų pramonėje.
  • Mūsų senoliai, ypač vaikams, apsinuodijusiems maistu, duodavo suvalgyti medžio anglies, nes jau tada pastebejo, kad anglis mažina apsinuodijimo pasekmes.
  • Lietuvoje nuo senų laikų durpės buvo naudojamos kurui. Yra duomenų, kad dar 19 a. pradžioje ten, kur stigo miškų, buvo kasamos ir kurui naudojamos durpės.
Asociacijos nariai / Durpių gamyba ir perdirbimas

Klasmann-Deilmann Gedrimai

Pagrindinė bendrovės veikla yra durpių gavyba.

Magma

Kietųjų naudingųjų iškasenų prognozavimas, telkinių paieška ir žvalgyba, kompiuterinis karjerų projektavimas, kasybos poveikio aplinkai vertinimas, ekogeologiniai tyrimai ir konsultacijos.

Poraistė

Pagrindinė bendrovės veikla yra durpių gavyba ir jų perdirbimas bei šiluminės energijos gamyba, naudojant kuro durpes ar kitą biokurą.

Baloša

Pagrindinė bendrovės veikla yra durpių, kuro durpių gavyba ir pardavimas.

Laveksa

Pagrindinė bendrovės veikla yra durpių gavyba, pardavimas, transporto paslaugos.

Sprendimas: Creative Partner