2015-10-13 Naujienos

Durpės pasitelktos filmui „Karas ir taika“

Durpės pasitelktos filmui „Karas ir taika“

Didžiausias pasaulio transliuotojas BBC ir amerikiečių kino kompanija „The Weinstein Company“ Vilniuje filmavo šešių serijų televizijos filmą pagal Levo Tolstojaus romaną „Karas ir taika“ (rež. britas Tom Harper). Vienas šio filmo prodiuserių, Harvey Weinsteinas, yra dirbęs, filmuojant garsiausius Quentino Tarantino filmus - „Pasiutę šunys“, „Bulvarinis skaitalas“ ir kt.

Filmo kūrėjai pasirinko filmuoti Vilniuje, kur buvo filmuojama Senamiesčio pastatuose, kiemuose ir gatvėse, taip pat keletas scenų nufilmuota Trakų Vokėje. Anot filmo prodiuserių, filmavimo metu bus įtraukta tūkstančiai lietuvių, tam filmo kūrėjai skiria net 7 milijonus eurų.

Prie filmavimo darbų Trakų Vokėje prisidėjo ir įmonė UAB „Durpeta“. Masinių karo scenų filmavimo metu buvo naudojamos UAB „Durpeta“ durpės, kad būtų galima sukurti specialiuosius efektus. Anot filmo prodiuserių, durpės pasirinktos todėl, kad yra visiškai saugios aplinkai bei nekenksmingos aktoriams.

Penkių aristokratų šeimų istorija daugiausia bus filmuojama Rusijoje, dalis scenų – Lietuvoje ir Latvijoje. Planuojama, kad BBC filmą transliuos 2016 metais.

Šaltinis: http://1psl.lt/kultura/2015/02/bbc-vilniuje-kuria-filma-karas-ir-taika

Įdomūs faktai:

  • iš tamsių susiskaidžiusių durpių yra gaminama aktyvuota anglis, kuri naudojama skysčių, dujų bei brangiujų metalų filtravimui nuo teršalų, tai yra, ir maisto ir geriamo vandens ir vaistų pramonėje.
  • Mūsų senoliai, ypač vaikams, apsinuodijusiems maistu, duodavo suvalgyti medžio anglies, nes jau tada pastebejo, kad anglis mažina apsinuodijimo pasekmes.
  • Lietuvoje nuo senų laikų durpės buvo naudojamos kurui. Yra duomenų, kad dar 19 a. pradžioje ten, kur stigo miškų, buvo kasamos ir kurui naudojamos durpės.
Asociacijos nariai / Durpių gamyba ir perdirbimas

Klasmann-Deilmann Šilutė

Pagrindinė Bendrovės veikla yra durpių gavyba ir  perdirbimas.

Klasmann-Deilmann Gedrimai

Pagrindinė bendrovės veikla yra durpių gavyba.

Poraistė

Pagrindinė bendrovės veikla yra durpių gavyba ir jų perdirbimas bei šiluminės energijos gamyba, naudojant kuro durpes ar kitą biokurą.

Baloša

Pagrindinė bendrovės veikla yra durpių, kuro durpių gavyba ir pardavimas.

Laveksa

Pagrindinė bendrovės veikla yra durpių gavyba, pardavimas, transporto paslaugos.

Sprendimas: Creative Partner