2016-09-27 Naujienos

Aukštumalos pažintinis takas - video

Aukštumalos pažintinis takas - video

Informatyvus video apie Aukštumalos durpyno pažintinį taką.

2013–2017 m. projektą „Aukštumalos aukštapelkės Nemuno deltos regioniniame parke atkūrimas” (LIFE Aukstumala LIFE12NAT/LT/000965) finansuoja Europos Sąjungos LIFE+ programa, Lietuvos Respublika ir projekto partneriai. Projekto tikslas – Aukštumalos telmologiniame draustinyje atkurti prioritetines europinės svarbos buveines, aktyvias aukštapelkes ir sudaryti sąlygas Europos bendrijos svarbos pelkių buveinių gerai būklei palaikyti, išsaugoti natūralius distrofinius ežerėlius ir aukštapelkėje aptinkamas retas ir saugotinas gyvūnų bei augalų rūšis.

UAB Klasmann-Deilmann remia Lietuvos gamtos fondo iniciatyvą. Įmonės darbuotojai aktyviai dalyvauja projekto renginiuose: moksliniuose–praktiniuose seminaruose, mokomosiose išvykose bei gamtos gidų rengimo kursuose.

Įdomūs faktai:

  • iš tamsių susiskaidžiusių durpių yra gaminama aktyvuota anglis, kuri naudojama skysčių, dujų bei brangiujų metalų filtravimui nuo teršalų, tai yra, ir maisto ir geriamo vandens ir vaistų pramonėje.
  • Mūsų senoliai, ypač vaikams, apsinuodijusiems maistu, duodavo suvalgyti medžio anglies, nes jau tada pastebejo, kad anglis mažina apsinuodijimo pasekmes.
  • Lietuvoje nuo senų laikų durpės buvo naudojamos kurui. Yra duomenų, kad dar 19 a. pradžioje ten, kur stigo miškų, buvo kasamos ir kurui naudojamos durpės.
Asociacijos nariai / Durpių gamyba ir perdirbimas

Klasmann-Deilmann Šilutė

Pagrindinė Bendrovės veikla yra durpių gavyba ir  perdirbimas.

Dr. Romas Pakalnis

Pagrindinė veikla - aplinkosauginiai moksliniai tyrimai.

Magma

Kietųjų naudingųjų iškasenų prognozavimas, telkinių paieška ir žvalgyba, kompiuterinis karjerų projektavimas, kasybos poveikio aplinkai vertinimas, ekogeologiniai tyrimai ir konsultacijos.

Rėkyva

Pagrindinė bendrovės veikla yra durpių gavyba, perdirbimas ir prekyba.

Patyrio samana

Pagrindinė bendrovės veikla yra durpių gavyba, pardavimas, transporto paslaugos.

Sprendimas: Creative Partner