2017-04-11 Naujienos

AB „Rėkyva“ plėtra Latvijoje

AB „Rėkyva“ plėtra Latvijoje

„Kakišu“ durpynas – tai iki šiol neeksploatuota 125 ha pelkė, kurioje jau 2017 m. vasarą siekiama vykdyti gabalinių durpių gamybą. Visišką „Kakišu“ durpyno įsisavinimą ketinama atlikti iki 2019 metų. Pagamintos gabalinės durpės bus transportuojamos į AB „Rėkyva“ gamybinius padalinius Lietuvoje, kur bus perdirbtos sukuriant aukštesnės pridėtinės vertės produktus – durpių substratus. Ši plėtra leis įmonei ilgam užsitikrinti aukštos kokybės žaliavos tiekimą bei tęsti sėkmingą veiklą, kurti naujas darbo vietas.

„Kakišu“ durpyno nuoma – tai jau trečia AB „Rėkyva“ investicija Latvijoje į naujus durpių laukus, įgalinanti padidinti įmonės valdomus durpių resursus 10 mln m3.

Įdomūs faktai:

  • iš tamsių susiskaidžiusių durpių yra gaminama aktyvuota anglis, kuri naudojama skysčių, dujų bei brangiujų metalų filtravimui nuo teršalų, tai yra, ir maisto ir geriamo vandens ir vaistų pramonėje.
  • Mūsų senoliai, ypač vaikams, apsinuodijusiems maistu, duodavo suvalgyti medžio anglies, nes jau tada pastebejo, kad anglis mažina apsinuodijimo pasekmes.
  • Lietuvoje nuo senų laikų durpės buvo naudojamos kurui. Yra duomenų, kad dar 19 a. pradžioje ten, kur stigo miškų, buvo kasamos ir kurui naudojamos durpės.
Asociacijos nariai / Durpių gamyba ir perdirbimas

Legra

Pagrindinė bendrovės veikla yra durpių gavyba.

Laveksa

Pagrindinė bendrovės veikla yra durpių gavyba, pardavimas, transporto paslaugos.

Rėkyva

Pagrindinė bendrovės veikla yra durpių gavyba, perdirbimas ir prekyba.

Dr. Romas Pakalnis

Pagrindinė veikla - aplinkosauginiai moksliniai tyrimai.

Patyrio samana

Pagrindinė bendrovės veikla yra durpių gavyba, pardavimas, transporto paslaugos.

Sprendimas: Creative Partner