Naujienos

EPAGMA apie ES Energetinę sąjungą

2015-10-11 Naujienos

EPAGMA apie ES Energetinę sąjungą

2015 m. balandžio mėn. Europos durpių ir auginimo terpės asociaciacija (EPAGMA), kurios narė yra LDĮA, paskelbė poziciją dėl ES Energetinės sąjungos.

Kupiškio rajono savivaldybė išrinko „Metų įmonę“

2015-10-10 Naujienos

Kupiškio rajono savivaldybė išrinko „Metų įmonę“

Gruodžio 18 d. Kupiškio kultūros centre vykusio metinio padėkos vakaro metu rajono meras Jonas Jarutis apdovanojo UAB „Durpeta" „Sidabrinio dobilo“ statulėle.

Durpių substratų gamybos plėtra Lietuvoje

2015-04-23 Naujienos

Durpių substratų gamybos plėtra Lietuvoje

Vokietijos durpių substratų, biokuro ir biomasės gamybos kompanija „Klasmann-Deilmann“ skelbia apie 11 mln. eurų dydžio investiciją Klaipėdos apskrityje. „Klasmann-Deilmann“ fabrike Šilutėje planuojama plėsti gamybines patalpas, įrengti naujas modernias receptūrų, maišymo, sijojimo, pakavimo linijas ir tyrimų laboratoriją bei eksperimentinį šiltnamį.

Seniems durpynams – naują gyvenimą

2015-02-12 Naujienos

Seniems durpynams – naują gyvenimą

Šalyje pradėta pažeistų žemių inventorizacija leis tiksliai nustatyti, kiek turime nebenaudojamų ir degraduojančių nusausintų durpynų, kokį jie užima plotą ir kokia jų būklė.

Moksleiviams apie durpių pramonės specialybes

2014-11-24 Naujienos

Moksleiviams apie durpių pramonės specialybes

Klasmann-Deilmann įmonių grupė aktyviai įsijungia į moksleivių profesinės veiklos projektus. Bendrojo ugdymo mokyklų vyresniųjų klasių mokiniams padedama pažinti įvairias užimtumo sritis, profesijų ypatumus ir karjeros galimybes. Ugdoma jaunimo profesinė motyvacija, prisidedama prie būsimos karjeros planavimo.

Tarptautinėje biomasės energetikos konferencijoje dėmesys kuro durpėms

2014-11-04 Naujienos

Tarptautinėje biomasės energetikos konferencijoje dėmesys kuro durpėms

Lietuvos biomasės energetikos asociacijos "Litbioma" lapkričio 4-5 d. organizuotoje konferencijoje "Tarptautinė biomasės energetikos konferencija 2014. Technologijos. Tendencijos. Sprendimai" dalyvauja patys stipriausi Lietuvos bei užsienio biomasės energetikos ekspertai bei mokslo atstovai. Konferencijoje nagrinėjamos tarptautiniu ir nacionaliniu mastu biomasės energetikos technologijos, tendencijos, politiniai sprendimai, problemos bei perspektyvos. Taip pat pristatytos vietinių energetinių išteklių - kuro durpių - panaudojimo perspektyvos didinant Lietuvos energetinį ir ekonominį saugumą.

Lietuvos kuro durpės – potenciali vietinių energetinių išteklių rūšis

2014-08-13 Naujienos

Lietuvos kuro durpės – potenciali vietinių energetinių išteklių rūšis

Pastaruoju metu tvyrant geopolitinei įtampai tarp Rytų ir Vakarų bei esant didelei priklausomybei nuo išorinių energijos tiekėjų, Aplinkos ministerija įžvelgia galimybes tvariai naudoti tiek netradicinius angliavandenilius, tiek ir kuro durpes, kurios Lietuvoje buvo žinomos ir naudojamos nuo seno. Šia tema aplinkos viceministrė Daiva Matonienė diskutavo su Lietuvos geologijos tarnybos, durpių įmonių asociacijos „Lietuviškos durpės“ ir Lietuvos energetikos konsultantų asociacijos atstovais.

Aukštumalės aukštapelkės atkūrimo geroji praktika

2014-07-18 Naujienos

Aukštumalės aukštapelkės atkūrimo geroji praktika

Vykdant LIFE+ finansuojamą Aukštumalės aukštapelkės atkūrimo projektą, 2014 m. birželio 11-13 dienomis Šilutės rajone vyko tarptautinis seminaras, skirtas pasidalinti gerąja praktika atkuriant aukštapelkes. Seminare dalyvavo 50 gamtosaugininkų, aukštapelkes tyrinėjančių ir jas atstatančių specialistų iš Latvijos, Estijos, Suomijos, Lenkijos, Danijos, Vokietijos, Rusijos ir Lietuvos. Seminare dalyvavo mūsų asociacijos nariai ir LIFE+ projekto partnerių UAB „Klasmann-Deilmann Šilutė“ atstovai. Durpių pramonės vardu, įžanginį žodį tarė asociacijos prezidentas Giedrius Kavaliauskas.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos 25-mečio minėjime padėka mūsų asociacijos nariui

2014-06-26 Naujienos

Lietuvos pramonininkų konfederacijos 25-mečio minėjime padėka mūsų asociacijos nariui

Šiemet 25-erių metų jubiliejų švenčianti Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) birželio 19 d. pakvietė į du renginius – tarptautinę konferenciją „Pasaulio ekonomikos tendencijos ir Lietuvos pramonė“ bei iškilmingus LPK apdovanojimus Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.

Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus padėka už nuopelnus LPK veiklai ir indėlį į regionų plėtrą įteikta ir mūsų asociacijos nariui - „Klasmann-Deilmann“ įmonių grupei Lietuvoje.

VIII-asis Gerosios praktikos susitikimas pramonės įmonėms

2014-05-27 Naujienos

VIII-asis Gerosios praktikos susitikimas pramonės įmonėms

2014 m. gegužės 23 d. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmuose įvyko VIII-asis Gerosios praktikos susitikimas pramonės įmonėms. Renginyje dalyvavo alaus daryklos "Švyturys", Šiaulių banko ir kiti Lietuvos verslo imonių atstovai. Susitikimo metu, UAB "Klasmann-Deilmann Šilutė" įmonės darbuotojai pristatė Klasmann-Deilmann įmonių grupės veiklą Lietuvoje ir pasaulyje.

Įdomūs faktai:

  • iš tamsių susiskaidžiusių durpių yra gaminama aktyvuota anglis, kuri naudojama skysčių, dujų bei brangiujų metalų filtravimui nuo teršalų, tai yra, ir maisto ir geriamo vandens ir vaistų pramonėje.
  • Mūsų senoliai, ypač vaikams, apsinuodijusiems maistu, duodavo suvalgyti medžio anglies, nes jau tada pastebejo, kad anglis mažina apsinuodijimo pasekmes.
  • Lietuvoje nuo senų laikų durpės buvo naudojamos kurui. Yra duomenų, kad dar 19 a. pradžioje ten, kur stigo miškų, buvo kasamos ir kurui naudojamos durpės.
Asociacijos nariai / Durpių gamyba ir perdirbimas

Klasmann-Deilmann Gedrimai

Pagrindinė bendrovės veikla yra durpių gavyba.

Baloša

Pagrindinė bendrovės veikla yra durpių, kuro durpių gavyba ir pardavimas.

Dr. Romas Pakalnis

Pagrindinė veikla - aplinkosauginiai moksliniai tyrimai.

Klasmann-Deilmann Laukėsa

Pagrindinė Bendrovės veikla yra durpių gavyba ir  perdirbimas.

Patyrio samana

Pagrindinė bendrovės veikla yra durpių gavyba, pardavimas, transporto paslaugos.

Sprendimas: Creative Partner